logo

Dom z bali drewnianych o symbolu MLL 204 ( bal klejony z 6 elementów  i grubości 204 mm ) zaprojektowany w stylu georgiańskim powierzchni 160 m2 + garaż 40 m2. 

DZIEŃ 1

Dostawa materiału. Jak to często bywa tiry wiozące materiał z Finlandii, nie wjechały na plac budowy. Musieliśmy cały materiał rozładować w innym miejscu i dowozić przy pomocy specjalnego ciągnika. Dostarczenie trzech naczep trwało caly dzień

 

DZIEŃ 2

Najcięższa praca czyli sortowanie materiału.

 

DNI 3-4

Montaż ścian i stropu. Pierwsze warstwy układane są ręcznie lecz ze wzrostem wysokości pomoc dźwigu jest nieodzowna. Doskonała dokładność wykonania poszczególnych bali drewnianych będąca zasługą technologii firmy Honka umożliwia bardzo szybki montaż.

 

DZIEŃ 5

Montaż więźby dachowej. Dzięki sprzyjającej aurze i doświadczeniu ekipy montażowej firmy Findrewno Sp. z o.o. po trzech dniach zakończono montaż ścian budynku i więźby dachowej.

 

 

KOLEJNE DNI

Kontynuacja prac związanych          z dachem : deskowanie, montaż paneli nad szczytami i okapami, układanie wiatroizolacji, montaż kontrłat i łat dachowych, montaż desek szczytowych i okapowych.

 

 

DALSZE PRACE

Zamontowano stolarke zewnętrzną, trwa budowa ścian garażu, rozpoczęto montaż instalacji wewnątrz obiektu.

 

 

Rezydencja na wzgórzu w okolicach Krakowa.

 

Dane dotyczące obiektu:

- budynek mieszkalny w okolicach Wadowic o powierzchni ok. 450 m 2

- projekt indywidualny

- powierzchnia ścian to 960 m2

- bale drewniane laminowane o przekroju 204/260 mm

- całkowita długość użytych do montażu bali to 3775 mb.

 

DZIEŃ 1

Zgodnie z ustaleniami punktualnie o godzinie 8 na miejsce budowy docierają tiry wiozące materiał       z fabryk Honki w Finlandii. Na miejscu czekają już pracownicy  firmy Findrewno Sp. z o.o. , dźwig oraz inny sprzęt ciężki.

Z powodu pięknej , lecz trudnej lokalizacji placu budowy (szczyt wzgórza ) konieczny jest przeładunek materialu na mniejsze pojazdy. Wszystko odbyło się sprawnie i po 6 godzinach 5 tirów materiału bezpiecznie dotarło na plac budowy.

 

DZIEŃ 2

Rozpoczyna się sortowanie materiału, czyli najcięższa praca podczas całego procesu budowy. Każdą belkę należy ułożyć we właściwym miejscu tak aby

późniejszy montaż mógł przebiegać sprawnie.

 

DNI 3-5

Sortowanie zostało zakończone - można rozpocząć montaż domu.  Dzięk wcześniejszej prefabrykacji materiału w fabrykach Honki         w Finlandii wszystkie elementy doskonale do siebie pasują         a montaż przebiega szybko           i  sprawnie. Przy dłuższych elementach nieodzowna jest pomoc dźwigu.

 

DZIEŃ 6

Dzięki sprzyjającej pogodzie oraz doświadczeniu i  zgraniu ekipy montażowej firmy Findrewno Sp. z o.o. po czterech dniach montaż ścian i stropów został zakończony.  Od tej chwili postępy będą mniej spektakularne.

 

 

DZIEŃ 7

Kolejny Tir z materiałem             na więźbę dachową dociera bezpośrednio z Finlandii

na miejsce budowy.

Rozpoczyna sie montaż więźby dachowej który potrwa ok. tygodnia.

 

 

 

3 TYDZIEŃ

Montaż więźby dachowej został zakończony. Rozpoczynamy impregnację zewnętrzną obiektu.

 

 

 

W zależności od panujących warunków atmosferycznych prowadzony jest montaż pokrycia dachowego i orynnowania, impregnacja zewnętrzna lub montaż stolarki okiennej.

 

Jednocześnie rozpoczęto prace instalatorskie wewnątrz obiektu.

 

 

 

 

logo Honka
czarny pasek

Copyright © 2015 Findrewno Sp. z o.o. ul. Strońsko 58, 98-161 Zapolice, tel.: 43 823 83 07, 601 394 934
All rights reserved.

tekst 1 tekst 2 tekst 3 teskst 4 tekst 5
Jesteśmy na Google+
Google+